Serwis i Konserwacja
Świadczymy kompleksowe usługi serwisowe:
Przypominamy, że obowiązek serwisu urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane wynika z przepisów prawnych: Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.
Uwaga! Usługi serwisowo-konserwacyjne systemów opartych na fluorowanych gazach cieplarnianych może dokonywać wyłącznie personel posiadający ważny certyfikat F-GAZ!
Świadcząc kompleksową usługę serwisową oferujemy naszym klientom:
Posiadamy kompetentny i doświadczony personel serwisowy będący do Państwa dyspozycji na terenie całego kraju, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
Legalizacja
Legalizacja butli ze środkiem gaśniczym jest wymagana przez polskie prawo i daje pewność, że urządzenie lub instalacja ze zbiornikiem ciśnieniowym działa poprawnie.
Legalizujemy butle napełnione środkami gaśniczymi Hfc 227ea, FK-5-1-12, IG-01 (Argon), IG-55 (Argon/Azot), IG-100 (Azot), IG-541 (Azot/Argon/CO2). Usługę legalizacji butli wykonujemy kompleksowo – od demontażu butli z systemu po montaż zalegalizowanej butli i dostarczenie certyfikatu potwierdzającego wynik badania.
Legalizacja lub ponowne napełnienie butli związana jest każdorazowo z wykonaniem kompleksowego serwisu zaworu. Na połączenie ‘butla-zawór’ (ewentualne nieszczelności) udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
F-gazy
Obsługa systemów wojskowych
Nasza firma od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie na rynku usług dla wojska. W ramach prowadzonej działalności świadczymy usługi w zakresach:
W ramach usług świadczonych dla wojska wykonujemy:
Polski Bank Halonu
Halon został wprowadzony jako skuteczny środek gaśniczy w połowie lat 60-tych.
Jego zastosowanie obejmowało ochronę cennych przedmiotów w muzeach, centrach telekomunikacyjnych i serwerowniach. Stosowany był także na potrzeby ochrony dużych jednostek morskich i lądowych. Skuteczność halonu uczyniła z niego środek gaszący w przemyśle lotnictwa komercyjnego.
Halon jest mniej toksyczny niż powszechnie stosowany wcześniej tetrachlorek węgla. Fakt, że nie przewodzi elektryczności ani nie powoduje przewodnictwa jonowego, czyni go środkiem gaśniczym idealnym do ochrony urządzeń elektrycznych.
W większości krajów zakazano produkcji halonu i innych freonów od 1 stycznia 1994 r., zgodnie z Protokołem Montrealskim w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową.W ramach Polskiego Banku Halonu zajmujemy się legalnym stosowaniem środków gaśniczych takich jak halon.
Kupujemy, odzyskujemy i przerabiamy halon 1211, halon 1301, halon 2402 i inne środki gaśnicze: HFC-227ea (FM-200), HFC-236fa (FE-36) lub FK-5-1-12.
Nasza oferta obejmuje:
Jako firma zajmująca się systemami ochrony przeciwpożarowej od wielu lat zapewniamy pełne wsparcie informacyjne, merytoryczne i techniczne.
Posiadamy doświadczenie w demontażu halonu z halonowych systemów gaszenia jednostek morskich i lądowych.
Zachęcamy do kontaktu z nami. Szybko podejmujemy inicjatywę i polegamy na kompleksowym podejściu do potencjalnych problemów, tak aby cały proces był jak najbardziej przystępny i łatwy dla naszych klientów.
W atmosferze Ziemi na wysokości 1000 km znajduje się warstwa o szczególnym znaczeniu. Otacza nas na wysokości od 10 do 50 km nad powierzchnią Ziemi i nazywa się warstwą ozonową. Ta warstwa składa się z cząsteczek ozonu (trójtlenku O3) i ma szczególne znaczenie, ponieważ zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe szkodliwe dla wszystkich żywych organizmów. Od końca lat 70. nastąpił znaczny spadek zawartości ozonu w atmosferze. Zmniejszenie stężenia ozonu w warstwie ozonowej jest powszechnie znane jako dziura ozonowa. Bliższe badanie zjawiska ujawniło, że gwałtowne wyczerpywanie się warstwy ozonowej rozpoczęło się w latach siedemdziesiątych, a główną przyczyną jego intensyfikacji były i są reakcje spowodowane obecnością chlorowców i / lub bromu – w tym substancji w atmosferze. Elementy te są obecne w substancjach chemicznych, takich jak gaśnice, które były używane w przeszłości, w tym halon 1211, halon 1301 i halon 2402. Halony mają stosunkowo długi czas rozpadu, co pozwala im dotrzeć do stratosfery, w której uwalnia brom oraz inicjuje proces zubożenia warstwy ozonowej. Reakcje z bromem są odpowiedzialne za 25% zniszczenia ozonu chemicznego na Antarktyce i 50% w Arktyce. Potencjał zniszczenia ozonu spowodowany przez halon jest 10 razy wyższy, niż na przykład przez gazy chlorofluorowęglowe (CFC). Jeden kilogram Halonu 1211 może zniszczyć 50 ton ozonu. Dlatego ważne jest, aby legalnie i ostrożnie zarządzać zasobami halonu.
Jako firma z wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie zarządzać mediami typu halon bez emisji do środowiska.
Najważniejsze rozporządzenia regulujące handel substancjami typu halonowego:
Dane rejestrowe
Savi Technologie sp. z o. o.
Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000964097. Kapitał zakładowy: 1 400 000,00 zł.
Siedziba firmy, adres korespondencyjny